Infračervené kúrenie - využíva princíp sálavého tepla

Rozoznávame tri spôsoby prenosu tepla a to vedením, prúdením a sálaním. Prenos tepla sa v reálnych situáciách deje kombináciou dvoch alebo všetkých spôsobov prenosov. 

Sálavé teplo nie je žiadna novinka, je staré ako naše Slnko. V zime počas slnečného dňa cítite teplo slnka, ktoré hreje neviditeľnými infračervenými lúčmi. Slnko je najstaršia a najzakladanejšia forma infra kúrenia.

Sálavé teplo využíva na ohrev neviditeľné elektromagnetické infračervené vlny. Neohrieva vzduch, ako iné systémy vykurovania, ale odovzdáva energiu predmetom v okolí, ktoré ju okamžite absorbujú. Akonáhle sa tieto zahrejú, vyžarujú teplo na ďalšie predmety v miestnosti. Je to fascinujúci a zároveň veľmi efektívny spôsob prenosu tepla.

Prečo teda infračervené kúrenie?

Je to energeticky efektívny spôsob vykurovania veľkých otvorených vnútorných a vonkajších priestorov, ako sú kaviarne, továrenské haly, sklady, hangáre, dielne prípadne iné priemyselné budovy prostredníctvom plynových infražiaričov a elektrických infražiaričov.

Zdroje sálavého tepla môže mať rôzne podoby. Aj jednoduchý oheň v krbe vytvára sálavé teplo. Zdrojom enegrie našich infražiaričov je zemný plyn (prípadne propán) alebo elektrická energia. Pokiaľ ide o samotné kúrenie, má veľa prednosti. Je takmer nehlučné, čisté, pohodlné, vyžaduje minimálnu údržbu a je zároveň efektívne. Infražiariče sú ohľaduplné k životnému prostrediu a spoľahlivé pri zachovaní estetických štandardov. Dostupné sú v širokej škále dizajnov. Avšak ich hlavnou výhodou je schopnosť zónovať vykurovaný priestor. Pomocou infračerveného kúrenia je možné vytvárať zóny rôznych teplôt na vybranom mieste haly a v ľubovoľnom čase. 

Infa kúrením znížte energetickú náročnosť

  • ste majiteľom kaviarne alebo reštaurácie a chcete prilákať viac zákazníkov na terasu aj počas chladnejších dní alebo večerov a pritom udržiavať prevádzkové náklady,
  • máte sklad alebo veľkú dielňu, chcete zaistiť spokojnosť svojich zákazníkov a zamestnancov a pritom nechcete vynakladať svoje peniaze na nadmerné vykurovanie,
  • alebo vo svojom zariadení nemáte vykurovací systém a chceli by ste posúdiť výhody sálavého spôsobu vykurovania 

Ak máte zámer, ktorý odpovedá vyššie uvedeným cieľom, spoločnosť Adrian Group je tu aby Vám pomohla.