Vykurovanie a chladenie športových hál

Vykurovanie športových škôl v Kazachstane

V období rokov 2020 až 2022 naša spoločnosť v spolupráci so svojim oficiálnym partnerom v Kazachstane firmou Market Solutions úspešne realizovala projekty teplovzdušného vykurovania budov pre športové školy v mestách Taraz a Šymkent. Ako informovala ministerka kultúry a športu Kazachstanu, krajina prijala plán výstavby 100 športových komplexov pre detí a dorast: „Podľa pokynov prezidenta republiky malo byť počas troch rokov (do roku 2022) postavených sto športovo-rekreačných areálov. Ich zoznam bol schválený na ministerstve”. 

Vykurovanie je riešené štandardnými ohrievačmi vzduchu ADRIAN-RAD MID 2065, 2090 a 2190 s vonkajšou vertikálnou inštaláciou, výkonom od 60 do 200 kW a objemom vzduchu do 15 tisíc m³/h. Vzduch sa ohrieva cez výmenník tepla a prostredníctvom vzduchovodov sa privádza do telocviční. Systém je jednoduchý a spoľahlivý, nevyžaduje žiadne vodné médium a radiatory ústredného kúrenia a preto je energeticky úsporný. Palivo sa spotrebúva iba počas prevádzky telocviční, mimo prevádzkový času športoviska sa zariadenia automaticky udržujú pohotovostnom režime. 

Chladenie a vetranie športovísk na športoviskách

Adiabatické chladiče vzduchu sa stávajú populárnymi aj v ďalších oblastiach ako je kultúra, gastro a šport. Mobilné chladiace jednotky majú tiež svojich zákazníkov. Podujatia rozličného typu, jednorazové alebo opakujúce sa eventy. Aj tento rok sme pre floorbalový turnaj zabezpečili tzv. chladnú zónu pre hráčov na striedačke resp. počas prestávok. S nástupom leta v telocvični plnej detí bolo teplo zásadným problémom. Jednoduché riešenie na kolieskach bez stavebných úprav. Iba s pár litrami vody sme zlepšili podmienky pre deti a veríme, že aj ich výkon na ihrisku.

Vojenské športové centrum Dukla v Banskej Bystrici,

ktoré pripravuje štátnu športovú reprezentáciu, už dlhé roky vo svojich priestoroch využíva na vykurovanie spotrebiče značky ADRIAN. Tmavé plynové infražiariče majú aj v priestoroch 50 m strelnice. Práve pre objekt strelnice je sálavé vykurovanie ideálnym spôsobom ako zabezpečiť tepelný komfort, pre športovca v priestore bez vzniku prievanu. Žiariče od spoločnosti Adrian Group slúžia bezporuchovo, vďaka pravidelnému odbornému servisu.

Ďalšie použitie našich infražiaričov v športových halách a telocvičniach